Проф. Д-р Хюсейн Йетик
Биография
Образование и работа
Биография
Квалификации и сфера на интереси:
- – ROP (ретинопатия при недоносените) диагностика, проследяване и лечение
- – Проблеми с ретината
- – Отлепване на ретината
- – Макулна дупка
- – Глоком
- – Дегенерация на макулата
- – Късогледство
- – Хиперметропия
- – Общи очни заболявания
- – Страбизъм
- – Астигматизъм
- – Подуване на клепачите (блефарит)
- – Болест на Бехтерев
- – Зрителни увреждания
- – Възпаление на зеницата
- – Катаракта
- – Алергични заболявания на очите
Образование и работа
Образование
- Проф. д-р Хюсейн Йетик следва медицина в медицинския факултет на Истанбулския университет (Çapa) в периода 1990 г. – 1996 г.
- През 1996 г., когато завършва Медицинския факултет на Истанбул, той преминава изпита за медицинска специализация (TUS) и получава право да специализира офталмология в Медицинския факултет на Истанбулския университет Cerrahpaşa, катедрата по офталмология.След като завършва специализацията си, проф. Йетик работи като офталмолог в същата клиника между 2000 г. и 2006 г.
- Първото си лазерно лечение на ROP заболяване, проф. д-р Йетик извършва през м. април 2000 г. в Cerrahpaşa Факултет по медицина, Катедра по офталмология.
- – През 2006 г. получава званието доцент и е назначен в катедрата по офталмология в медицинския факултет Cerrahpaşa на Истанбулския университет през 2007 г. През този период той работи като лекар-консултант по витреоретинална хирургия в университетската очна болница Yeditepe, болница Memorial и Göztepe Training and Research Hospitals.
- Проф. д-р Йетик създава ROP поликлиниката в Göztepe Training and Research Hospital между май и август 2007 г. и допринася за обучението на 2 колеги в областта на ROP.
- Между 2007 г. и 2012 г. работи като доцент в медицинския факултет Cerrahpaşa, катедра по офталмология.
- Между 2012 г. и 2014 г. проф. д-р Йетик взима 2-годишен „неплатен отпуск“ в съответствие със закона, известен като Закон за пълен работен ден, който забранява на членовете на университетския факултет самостоятелна практика и да работят в частния сектор.По време на този отпуск, той започва работа като лекар-консултант по витреоретинална хирургия на пълен работен ден в арменската болница Yedikule Surp Pırgiç, тъй като е филиал на болницата на Истанбулския университет.
- Проф. д-р Йетик , също работи в института Сан Рафаеле в Милано, Италия, с проф. Фансеско Бандело и неговия екип, президент както на института, така и на Европейското общество за ретина (EURETINA).
- – Истанбулски университет
- – Катедра по офтамология